Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Hiszpania wybrała nowe kto

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 16 lipca 2019

Hiszpańska Rada Ministrów zatwierdziła zawarcie umowy na produkcję kołowych transporterów opancerzonych (Vehiculos de Combate a Ruedas, miejscowe oznaczenie Mowag Piranha 5) 8x8. W ramach pierwszej partii produkcyjnej Ejército de Tierra (wojska lądowe) pozyskają 348 VCR w 13 różnych wersjach, z odpowiednim uzbrojeniem, opancerzeniem, czujnikami oraz urządzeniami łączności i dowodzenia i kierowania, jak również wsparciem logistycznym.

Docelowo Hiszpania zamierza zakupić 1000 VCR / Zdjęcie: MO Hiszpanii  

Dostawcą wozów będzie spółka Santa Bárbara Sistemas. Szacuje się, że produkcja VCR wygeneruje około 650 bezpośrednich miejsc pracy i 1000 pośrednich.

Docelowo Ejército de Tierra planują zamówienie 1000 VCR. Pierwsza, w/w partia, ma trafić do wojska do 2022. W tym samym roku ma zostać zamówiono druga, liczącą 365 pojazdów, a trzecia – 287 kto – zostanie zakupiona w późniejszym terminie. Całkowity koszt zakupu VCR szacuje się na 3,84 mld euro.


Drukuj Góra