Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Samobójcze rozminowanie w Donbasie

Wypadki, Wojska lądowe, 16 lipca 2019

11 lipca 2019 podczas próby rozminowania terenu w Donbasie zginęło 3 żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy (WSU), a 11 kolejnych zostało rannych. Do incydentu doszło w rejonie Dokuczajewska. Poinformowali o nim przedstawiciele samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej.

Ładunek wydłużony wystrzelony z samobieżnego zestawu rozminowującego UR-77 Mietieorit

Tego dnia żołnierze 35. Brygady WSU próbowali wykorzystać do rozminowania terenu samobieżny zestaw UR-77. Wystrzelili z niego ładunek wydłużony o ekwiwalencie 420 kg trotylu. Wskutek nieprawidłowego zadziałania silnika upadł on na pozycje własnych wojsk.

Poprzednia próba użycia UR-77 przez żołnierzy ukraińskich miała miejsce 9 lipca. Wystrzelili oni wówczas ładunek bez linki hamulca. Ładunek spadł na teren zabudowany, ale nikomu nic się nie stało.

Samobieżny zestaw rozminowujący UR-77 Mietieorit służy do wykonywania przejść w polach minowych. Może też niszczyć umocnienia przeciwnika. W takim celu był niedawno wykorzystywany przez armię syryjską w walkach w mieście z antyrządowymi rebeliantami.

Analitycy oceniają, że powodem tragedii w Donbasie były błędy żołnierzy WSU. Nie dość, że nie mieli oni odpowiednich umiejętności w obsłudze zestawu UR-77, to próbowali go w sposób amatorski modyfikować.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.