Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Beavera w Kanadzie

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 16 lipca 2019

Wczoraj rano, ok. 7:00 należący do Air Saguenay samolot na pływakach DHC-2 Beaver, z 7 osobami na pokładzie, poleciał z domku rybackiego Three Rivers nad jeziorem Crossroads, w pobliżu granicy z Quebekiem, do odległego obozu nad jeziorem Mistastin w północnym Labradorze. Wieczorem, ok. 19:00 czasu lokalnego, miał wrócić. Gdy się nie pojawił, o 23:30 powiadomiono Wspólne Centrum Koordynacji Ratownictwa (Joint Rescue Co-ordination Centre, JRCC) w Halifax. Stamtąd na po poszukiwania, o świcie następnego dnia, wystartował samolot Hercules.

Wodnosamolot de Havilland Canada DHC-2 Beaver należący do Air Saguenay

Dziś ok. 5:00 ratownicy spostrzegli Beavera, zanurzonego w wodzie ok. 2 km od brzegu jeziora Labrador, 150 km na południowy zachód od Nain na brzegu Morza Labradorskiego. Gdy dotarli do wraku, znaleźli zwłoki 3 osób. 4 osoby są uznawane za zaginione. W ich poszukiwaniach bierze udział m.in. inny samolot Beaver, wyczarterowany przez ośrodek wędkarski.

Na razie nie poinformowano, kto z lecących samolotem zginął. Beaverem leciał pilot, 4 wędkarzy i 2 instruktorów wędkarstwa. 61-letni pilot miał 20 tys. h nalotu. W Air Saguenay latał od 2011.

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy.

Rozbity samolot to pływakowy górnopłat de Havilland Canada DHC-2 Beaver. Należał do Air Saguenay.

Wczorajsza katastrofa była trzecią samolotów należących do Air Saguenay. 16 lipca 2010 przy złej pogodzie Beaver rozbił się na zboczu góry w pobliżu jeziora Péribonka w Quebecu. 4 z 6 lecących nim osób zginęły. W 2015 inny Beaver rozbił się na zalesionym obszarze w pobliżu Les Bergeronnes w Quebecu. Zginęli wszyscy znajdujący się na jego pokładzie – 6 osób.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.