Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MRAP Ara 2 dla Czadu

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 17 lipca 2019

Nigeryjska spółka Proforce zdobyła pierwsze zamówienie eksportowe na swoje wozy minoodporne (MRAP) Ara 2. Nabywcą 20 pojazdów są siły zbrojne Czadu. Dostawy rozpoczną się przed końcem br. w transzach po 5 wozów.

Wóz minoodporny Ara 2 / Zdjęcie: Proforce

Pojazdy Ara 2 są obecnie dostarczana armii nigeryjskiej – 5 na początku marca, 3 kilka tygodni temu i kolejne 5 na początku lipca. Zostały one rozmieszczone na północnym wschodzie kraju, w celu wsparcia oddziałów walczącycg z rebeliantami Boko Haram. Proforce dostarczyło 8 wcześniejszych modeli Ary armii nigeryjskiej w 2018.

Najnowsza wersja – Ara 2, opracowywana od styczniu 2018, na bazie doświadczeń użytkownika – ma nowy kadłub (poprzednio użyto podwozie Tatry 2.30 TRK 4 × 4), zapewniający ochronę balistyczną STANAG poziomu 3A i 3B przeciwminową poziomu 4A i 4B (jest odporny na wybuch miny o masie 100 kg). Większy prześwit, wynoszący 442 mm i centralny układ pompowania opon umożliwiają eksploatację Ary 2 w warunkach miejskich, górskich i trudnym terenie.

Maksymalna masa pojazdu to 15 t. We wnętrzu wozu mieści się 12 osób. Ara 2 może służyć jako wóz dowodzenia, ambulans, kuchnia polowa i pojazd rozpoznawczy. W wieżyczce na dachu można zamontować 12,7-mm km.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.