Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tiangong-2 zatopiony w Pacyfiku

Astronautyka, 19 lipca 2019

Chińska stacja kosmiczna – laboratorium Tiangong-2 została dziś sprowadzona z orbity okołoziemskiej. Większość 8-tonowej stacji spaliła się w górnych warstwach atmosfery, a reszta został zatopiona w Pacyfiku. Miejsce zatopienia zostało wcześniej zaplanowane – to obszar Oceanu Spokojnego niedaleko Nowej Zelandii (160-190°W / 30-45°S).

Chińska stacja kosmiczna – laboratorium Tiangong-2 na orbicie

Tiangong-2 to mała stacja kosmiczna, która została umieszczona na orbicie we wrześniu 2016. Testowano na niej chińskich technologie orbitalne. Pierwotnie planowano, że stacja pozostanie w Kosmosie przez 2 lata, ale ostatecznie okres jej użytkowania przekroczył tysiąc dni. Stację odwiedzili chińscy tajkonauci, aby wykonywać tam różne eksperymenty i testować nowe urządzenia. Ze stacją łączyły się satelity załogowe (Shenzhou) i transportowe (Tianzhou).

Tiangong-2 to nie jest ostatnia chińska stacja tej rodziny. Tiangong-3 ma zostać umieszczony na orbicie w 2020. Będzie wykorzystywany przez chińskich inżynierów i tajkonautów do przygotowań do budowy bardziej rozbudowanej stacji kosmicznej, która ma trafić na orbitę za kilka lat.


Drukuj Góra