Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Libijski L-39 wylądował w Tunezji

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 23 lipca 2019

Wczoraj, 22 lipca 2019 na drodze publicznej w Tunezji, niedaleko miasta Beni Khadash, wylądował samolot L-39 samozwańczej Libijskiej Armii Narodowej (LNA). Tunezyjskie MSZ poinformowało, że jego pilot został zatrzymany. Przywódcy LAN negocjują obecnie jego uwolnienie.

Samolot szkolno-bojowy L-39ZO samozwańczej Libijskiej Armii Narodowej, który w niejasnych okolicznościach wylądował na pustynnej drodze w Tunezji / Zdjęcie: Twitter

Z oficjalnych doniesień wynika, że libijski L-39 został zmuszony do lądowania po awarii. Wcześniej usiłowały go przechwycić tunezyjskie myśliwce. Po wylądowaniu samolot został otoczony przez cywilne pojazdy, których kierowcy uniemożliwili pilotowi ucieczkę.

Według informacji medialnych, samolot wystartował z bazy Brak al-Shati i miał lecieć do bazy al-Watiya, położonej bliżej Trypolisu. Granicę z Tunezja przekroczył ok. 7:30. Ostatecznie wylądował ok. 150 km od planowanego celu. Pojawiły się w związku z tym spekulacje, że pilot uciekł z Libii. Inna wersja mówi o tym, że pilot zabłądził i lądował po wyczerpaniu paliwa.

Od upadku Muammara Kadafiego w Libii wybuchła wojna domowa, która trwa do dziś. Libijska Armia Narodowa pod dowództwem Khalifa Haftara próbuje przejąć kontrolę nad Trypolisem, walcząc z wojskami rządu uznawanego przez większość państw. Ofensywa LNA ugrzęzła jednak na obrzeżach stolicy – Trypolisu.


Drukuj Góra