Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

4 tysiące pracowników zbrojeniówki do zwolnienia

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 19 maja 2009

Według analiz związków zawodowych przedsiębiorstwa lotniczo-zbrojeniowe w Polsce mogą zwolnic z powodu braku zamówień z MON nawet 4 tysiące pracowników. Kolejnemu tysiącowi nie zostaną przedłużone umowy.

Wstępna analiza dokonana przez Związek Zawodowy Metalowców OPZZ objęła 17 przedsiębiorstw branży lotniczo-zbrojeniowej. Zatrudniają one ponad 23 tysiące pracowników. Już zwolniono w nich ponad tysiąc osób. Plany przewidują zredukowanie kolejnych 2764 pracowników. Dodatkowo, ponad tysiącu osób zatrudnionym na czas określony nie przedłużono zaś umów.

Według danych związkowców, największe zwolnienia mogą dotyczyć HSW (830 osób), ZM Bumar Łabędy (800), WSK PZL Rzeszów (570), FŁT Kraśnik (380) i WSK PZL Świdnik (300). Zwolnienia w Grupie Bumar Łabędy miałyby być realizowane na podstawie opracowania PriceWaterhouse Coopers wykonanego na zlecenie Bumar Sp. z o.o. Pierwszy etap - od czerwca 2009 - miałby objąć 450 osób, a drugi - w trzecim kwartale 2009, po zakończeniu dostaw dla Malezji - ok. 350 osób.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.