Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozbił się MiG-29 WL Azerbejdżanu

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 25 lipca 2019

Należący do Azərbaycan hərbi hava qüvvələri (wojsk lotniczych i obrony powietrznej Azerbejdżanu) myśliwiec MiG-29 znikł z ekranów radarów 24 lipca o godz. 22:00 czasu lokalnego, podczas rutynowego lotu nocnego. Ministerstwo obrony wydało oświadczenie, że samolot najprawdopodobniej rozbił się w wodach Morza Kaspijskiego i trwają poszukiwania zaginionego pilota. Według doniesień medialnych to ppłk Raszad Atakiszjew.

/ Zdjęcie: MO Azerbejdżanu

W wyposażeniu Azərbaycan hərbi hava qüvvələri znajduje się obecnie 15 jednomiejscowych MiGów-29 (9-13) i para dwumiejscowych MiGów-29UB (9-51), odkupionych od Ukrainy. Samoloty te stacjonują w bazie lotniczej Nasosnaja w pobliżu miasta Sumgait, znajdującego się w odległości 35 km na północ od stolicy kraju Baku.

To drugie zdarzenie z udziałem MiGa-29 Azərbaycan hərbi hava qüvvələri. 29 stycznia 2008 stanowiący załogę MiGa-29UB Fahraddin Asgarow i Afgan Asłanow zginęli, gdy ich samolot rozbił się na Morzu Kaspijskim w trakcie lotu szkoleniowego.

Na podstawie informacji Igora Bożinowskiego


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.