Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

60 Strykerów dla Tajlandii za 175 mln USD

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 28 lipca 2019

Defense Security Cooperation Agency (DSCA) Departament Obrony USA zwróciła się 26 lipca 2019 do Kongresu o zgodę na dostawę do Tajlandii 60 kołowych transporterów opancerzonych 8x8 Stryker. Wraz z 60 km M2 Flex .50, częściami zamiennymi i szkoleniem, narzędziami specjalnymi i wyposażeniem testowym (STTE), wyrzutniami granatów dymnych M6 (4 na pojazd), wzmacniaczami obrazu kierowcy AN/VAS-5 (DVE), systemami komunikacji między pojazdami AN/VIC-3 itp., mają być one warte do 175 mln USD. Sprzedaż ma być realizowana za pośrednictwem procedury FMS (Foreign Military Sale)

Bojowy wóz piechoty M1126 Stryker waży ok. 19 t. Może przewozić dwóch członków załogi i 9 w pełni wyekwipowanych żołnierzy / Zdjęcie: GDLS

DSCA ocenia, że proponowana transakcja nie zmieni podstawowej równowagi wojskowej w regionie. Głównym kontraktorem transakcji ze strony USA ma być General Dynamics Land Systems z Sterling Heights. W związku z tą potencjalną sprzedażą nie są przewidziane żadne umowy offsetowe.

W maju 2019 lokalne media informowały, że Królewskie tajskie wojska lądowe rozpoczęły procedurę nabycia odnowionych bojowych wozów piechoty M1126 Stryker. Według Bangkok Post, powołującego się na źródła w siłach zbrojnych, zdecydowały się one na zakup 37 Strykerów o wartości 80 mln USD od Stanów Zjednoczonych w ramach procedur FMS. Kolejne 23 pojazdy miały zostać dostarczone Tajlandii jako bezpłatna pomoc wojskowa USA.

Jeśli transakcja dojedzie do skutku, Tajlandia będzie pierwszym zagranicznym odbiorcą kto Stryker. Stany Zjednoczone Ameryki próbowały je sprzedać kilku innym państwo, ale żaden z planowanych zakupów nie doszedł do skutku.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.