Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Modułowy ZEV OZ9

Przemysł zbrojeniowy, 01 sierpnia 2019

Niedawno ZEV Technologies zaprezentowała w pełni modułowy i metalowy pistolet OZ9, będący wariantem doskonale znanego austriackiego pistoletu Glock.

 

ZEV Technologies od 10 lat słynie z jakości swoich akcesoriów i modyfikacji (m. in. luf czy spustów) do pistoletów Glock i karabinków w systemie AR. Teraz Amerykanie zdecydowali się wypuścić na rynek modułową wersję popularnego Glocka.

OZ9, tak samo jak austriacki oryginał, zasilany jest nabojem 9 x 19 mm. Na pierwszy rzut oka pistolet wygląda na Glocka ze stalowym zamkiem, ale to złudzenie. OZ9 wyróżnia stalowa wstawka mocowana za pomocą pojedynczego kołka, która zawiera pogrubione prowadnice zamka, blok ryglowy, szynę montażową i system spustowy. To pozwala na łatwą wymianę chwytów (aktualnie dostępne są 2 rozmiary) bądź zamków, czego nie znajdziemy w standardowym Glocku.

OZ9, tak samo jak austriacki oryginał, zasilany jest nabojem 9 x 19 mm / Zdjęcia: ZEV Technologies 

Do ZEV OZ9 pasują standardowe dla Glocka 17-nabojowe magazynki. Stalowy zamek ma nacięcia stylem zbliżone do Colta 1911. Można też zamontować na nim mały kolimator (np. Bushnell First Strike 2.0), jeśli regulowane przyrządy celownicze ze światłowodową muszką to za mało.

Cena wynosząca w USA nieco ponad 1600 dolarów to bardzo wygórowana kwota, ale z drugiej strony kupujący otrzymuje modułowego Glocka wyposażonego od razu w części najwyższej klasy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.