Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Śmigłowce przeciwko moskitom

Lotnictwo cywilne, 02 sierpnia 2019

Agencja rządowa Florida Keys Mosquito Control District pozyska dwa nowe śmigłowce Airbus H125. Będą one wykonywać z powietrza opryski terenów szczególnie nękanych przez plagę moskitów w celu kontrolowania ich populacji.

Para śmigłowców H125 posłuży do walki z moskitami na wyspach Florida Keys / Zdjęcie: Airbus

Archipelag Florida Keys obejmuje ok. 1700 wysp koralowych i wysepek, łącznej długości 240 km, od południowo-wschodniego krańca półwyspu Floryda po niezamieszkane wyspy Dry Tortugas. W środowisku tym żyje ok. 46 gatunków moskitów. Opryski z powietrza są jednym z najbardziej skutecznych sposobów zwalczania przenoszonych przez nie chorób, takich jak wirus Zika i denga.

Wybraliśmy H125 ze względu na jego zdolność do pokrycia większego obszaru podczas jednej misji i poprawy bezpieczeństwa naszych operacji – powiedział Joshua Kogut, dyrektor ds. operacji lotniczych Florida Keys Mosquito Control District.

Dostawy nowych H125 dla agencji z Florydy powinny zostać zrealizowane do początku 2020. W śmigłowcach zamontowany zostanie ulepszony sprzęt do oprysków produkcji spółek Isolair i AgNav. Władze planują eksploatować każdy z H125 przez ok. 150-200 godzin rocznie. Szczyt sezonu zwalczania moskitów przypada od maja do września.

Hrabstwo Monroe, na terenie którego leżą Florida Keys, jest trzecim w stanie Floryda, które nabyło śmigłowce do walki z moskitami. W 2018 Lee County Mosquito Control District zakupiło 6 H125, a w 2013 Brevard County Mosquito Control nabyłoego dwa wiropłaty tego samego typu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.