Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kontrakt na CIRCM

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, 02 sierpnia 2019

Northrop Grumman będzie wykonawcą zamówienia na nowe systemy samoobrony przed pociskami rakietowymi odpalanymi z przenośnych zestawów MANPADS dla statków powietrznych US Army.

CIRCM zastępuje starszy system ATIRCM produkcji BAE Systems. Do tej pory CIRCM został dostarczony US Army w ograniczonej liczbie / Zdjęcie: NG

Oprócz dostaw systemu CIRCM (Common Infrared Countermeasure) kontrakt obejmuje również wsparcie techniczne. Jego łączna wartość może wynieść nawet 482 mln USD.

CIRCM to stosunkowo lekki system samoobrony dla statków powietrznych. Za pomocą kierunkowego oddziaływania energią laserową dezorientuje on głowice naprowadzające się na podczerwień systemów przeciwlotniczych. CIRCM ma konstrukcję modułową a jego architektura jest otwarta, co pozwala na integrację z innymi sensorami i systemami obrony. W system zostaną wyposażone statki powietrzne US Army, które są najbardziej narażone na uderzenia naprowadzanymi na podczerwień pociskami klasy MANPADS. System trafi głównie na śmigłowce AH-64, UH-60 i CH-47.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.