Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy desant australijskiego Abramsa

Marynarka wojenna, 02 sierpnia 2019

Ćwiczenia w desantowaniu australijskiego czołgu M1A1 Arams zostały przeprowadzone, według oficjalnych danych, 25 lipca. Test był częścią procesu budowy zdolności Australian Defence Force do przerzutu wojsk drogą morską.

W obliczu rosnącego napięcia w regionie Pacyfiku Australia buduje zdolności do działania pododdziałów lądowych na Pacyfiku / Zdjęcie: via admirał Michael Noonan

Do desantu użyto okrętu HMAS Canberra klasy LHD (Landing Helicopter Dock), który przetransportował czołg w rejon operacji. Następnie czołg został załadowany na barkę desantową typu LCM-1E, na której dotarł do brzegu. Była to pierwsza tego typu operacja przeprowadzona z użyciem czołgu M1A1 Abrams przez Royal Australian Navy (RAN).

Jak napisał na Twitterze dowódca RAN, admirał Michael Noonan: Kiedy zbliżamy się do osiągnięcia pełnych zdolności operacyjnych (Final Operational Capability) Australijskiej Desantowej Grupy Zadaniowej, w czwartek 25 lipca odnotowaliśmy pierwszy desant czołgu podstawowego M1A1 z okrętu LHD. Nasze zdolności desantowe oznaczają gotowość do obrony Australii i naszych narodowych interesów.

Desant przeprowadzono z barki LCM-1E o numerze L4408. Jest to barka przeznaczona do desantu pododdziałów i sprzętu wojskowego. Jej długość to 22,3 m, a szerokość 6,4 m. Załogę tworzą 4 osoby. Osiąga ona szybkść ponad 20 węzłów. Maksymalny zasięg to 190 Mm. Jej ładowność wynosi 110 ton. Może zatem przewozić jeden czołg podstawowy, sześć HMMWV lub 170 żołnierzy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.