Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie kupują rosyjskie pociski lotnicze

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 03 sierpnia 2019

Rosyjska służba ds. współpracy wojskowo-technicznej (FSWTS) poinformowała, że w lipcu Indie i Rosja podpisały kontrakt na dostawę ponad tysiąca kierowanych pocisków lotniczych różnych typów klasy powietrze-powietrze. Według nieoficjalnych źródeł, mają być one warte równowartość ok. 700 mln USD. Potwierdzono w ten sposób wcześniejsze doniesienia mediów indyjskich.

Su-30MKI indyjskich wojsk lotniczych uzbrojony w 12 kierowanych pocisków rakietowych / Zdjęcie: Bharat Rakshak

Z informacji z różnych źródeł wynika, że zamówienie dotyczy kpr trzech typów (rodzin). Indie zamówiły ok. 300 pocisków krótkiego zasięgu R-73E, 300 kpr średniego zasięgu rodziny R-27 (R-27R1/ER1 i R-27T1/ET1) i 400 pocisków średniego zasięgu RWW-AE. Pociski R-27 mają być warte ok. 1,5 tys. crore (równowartość blisko 220 mln USD).

Zamówione pociski stanowią uzbrojenie indyjskich myśliwców MiG-29UPG i Su-30MKI. Pociski R-73E i RWW-AE mogą ponadto stanowić uzbrojenie myśliwców MiG-21UPG. Indie próbują tez zintegrować z kpr R-73E myśliwce Mirage 2000H produkcji francuskiej Dassault Aviation.

Poprzedni zakup pocisków R-27 Indie zrealizowały na Ukrainie. W 2013 zamówiły 400 kpr, w tym 180 R-27ER1, 180 R-27ET1 i 40 pocisków ćwiczebnych w GAChK Artiom. Zapłaciły za nie ok. 245 mln USD.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.