Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

FN 509 z kolimatorem

Przemysł zbrojeniowy, 06 sierpnia 2019

FN America (amerykański oddział belgijskiego FN Herstal) zaprezentował nową wersję pistoletu FN 509 Midsize przeznaczonego do skrytego noszenia.

FN 509 Midsize MRD oferuje wiele funkcjonalności dostępnych dotąd w konstrukcjach przeznaczonych głównie do sportu / Zdjęcie: FN America

Najważniejszą kwestią jest możliwość montażu miniaturowych kolimatorów typu Leupold DeltaPoint Pro. W związku z tym lekko podniesione zostały klasyczne przyrządy celownicze mogące służyć jako opcja awaryjna. Ich położenie jest też przydatne podczas korzystania z tłumików dźwięku. Z innych modyfikacji można wymienić: bardziej spłaszczony język spustowy, lekko zmodyfikowaną dźwignię zatrzasku zamka i powiększone okno wyrzutnika ze wskaźnikiem sygnalizującym obecność naboju w komorze.

FN 509 Midsize MRD to kompaktowy pistolet zasilany amunicją kalibru 9 mm x 19 przeznaczony do obrony osobistej. Jest to konstrukcja bezkurkowa z polimerowym szkieletem i mechanizmem spustowym z samonapinaniem. Pistolet o wymiarach 188 x 132 x 35 mm został wyposażony w kutą na zimno lufę o długości 102 mm ze stali nierdzewnej. Jego masa wynosi tylko 751 g.

Nowy pistolet jest dostępny w USA w cenie 799 dolarów, co nie jest bardzo wygórowaną ceną, jak na tę klasę sprzętu. W cenie otrzymujemy dwa 10- lub 15-nabojowe magazynki, aczkolwiek do FN 509 Midsize MRD można stosować też 17- i 24-nabojowe magazynki od większego FN 509.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.