Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

C-Guard dla Hiszpanii

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 06 sierpnia 2019

Izraelski producent systemów walki elektronicznej Netline Communications Technologies Ltd. poinformował o zdobyciu zamówienia od sił zbrojnych Hiszpanii, wartości 65 mln euro, na dostawę montowanego w pojazdach urządzenia C-Guard Reactive Jamming, służącego do zakłócania działania improwizowanych urządzeń wybuchowych (IED). Ich dostawy rozpoczną się w grudniu 2019.

Siły zbrojne Hiszpanii odbiorą systemy C-Guard RJ w wersji przystosowanej do zamontowania na pojeździe / Ilustracja: Netline Communications Technologies

Użytkownikami C-Guard RJ są już żołnierze Cahalu (Sił Obronnych Izraela). System jest także ciągle używany przez wojska lądowe nieujawnionych krajów NATO, Azji i Afryki. Jesteśmy dumni, że Cahal i hiszpański resort obrony wybrały nasze systemy C-Guard RJ, aby chronić swoje siły podczas różnych misji operacyjnych – mówi prezes Netline Yallon Bahat.

C-Guard RJ wykrywa i uniemożliwia próby aktywacji IED. System tworzy bezpieczną strefę wokół żołnierzy na polu bitwy, wykrywając zagrożenie w czasie rzeczywistym i reagując na nie poprzez nadanie w paśmie radiowym zakłóceń sygnałów, za pomocą których ma być zdetonowane IED.

Zaletami takiego rozwiązania są doskonałe zdolności zakłócania, duży zasięg, prostota obsługi (urządzenie jest przenoszone w plecaku przez pojedynczego żołnierza) i lepsza kontrola sytuacji operacyjnej bez konieczności stosowania dodatkowego wyspecjalizowanego sprzętu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.