Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Gen. Błazeusz zastępcą szefa sztabu NATO

Ludzie, Strategia i polityka, 08 sierpnia 2019

Swego czasu najmłodszy mianowany na stopień generalski polski wojskowy, obecnie gen. dyw. dr Piotr Błazeusz objął w sierpniu 2019 obowiązki zastępcy szefa sztabu ds. strategicznego rozwoju i przygotowań w Naczelnym Dowodztwie Sojuszniczych Sił w Europie (SHAPE) w Mons w Belgii. Aktualnie jest to najwyższe funkcją stanowisko w Strukturze Dowodzenia NATO (NCS ) zajmowane przez polskiego oficera.

/ Zdjęcie: SHAPE

Jego kompetencyjny zakres odpowiedzialności obejmuje głównie planowanie strategicznego użycia sił sojuszniczych w operacjach NATO oraz Unii Europejskiej, opracowywanie strategicznej polityki wojskowej Sojuszu, prace nad dyrektywami i procedurami prowadzenia sojuszniczych operacji wojskowych. A co równie ważne – prace nad  kodyfikacją i standaryzacją zadeklarowanych sił krajowych państw sojuszniczych do bieżących oraz przyszłych operacji (NATO Codification System, NCS) oraz przygotowanie oceny stopnia ich przygotowania. Struktura, której szefuje Błazeusz zajmuje się również  programowaniem, planowaniem i prowadzeniem szkoleń oraz ćwiczeń, a także analizą rozwoju zdolności militarnych w ramach procesu planowania obronnego NATO.

W marcu 2019 gen. Błazeusz pożegnał Sztab Generalny WP, gdzie pełnił obowiązki szefa Zarządu Planowania i Programowania Rozwoju Sił Zbrojnych RP – P5, obejmując pozycję szefa Sztabu Dowództwa Generalnego RSZ. W czerwcu 2019 otrzymał drugą generalską gwiazdkę.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.