Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bułgaria zmodernizuje bazę Bezmer

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 12 sierpnia 2019

Bułgarski resort obrony opublikował wezwanie do składania ofert na prace przy modernizacji bazy wojsk lotniczych  Bezmer. Znajduje się ona niedaleko miasta Jamboł, 250 km na wschód od Sofii.

Inwestycja prowadzona będzie poprzez NATO Security Investment Program (NISP). Jest to program utworzony w 1951 w celu wspólnego finansowania przedsięwzięć związanych z modernizacją i rozbudową infrastruktury obronnej w krajach Sojuszu Północnoatlantyckiego. Podany przez MO Bułgarii kosztorys modernizacyjny sięga 2,96 mln euro bez podatku VAT.

Bezmer jest miejscem stacjonowania bułgarskich samolotów Su-25K/UBK / Zdjęcie: Wojska Lotnicze Bułgarii

Projekt koncentruje się na budowie kwater dla personelu, magazynów na ładunki bojowe, konstrukcję wyposażenia naziemnego, parkingu, budynków obsługowych i sieci inżynieryjnej, a także dostawę urządzeń do ich obsługi. Planowana modernizacja ma zwiększyć możliwości przyjmowania wojsk sojuszniczych i ich rozmieszczania na terytorium Bułgarii.

Baza Bezmer była już modernizowana w 2016. Została wówczas wyposażona w nowoczesne systemy komunikacji, systemy informacyjne i nawigacyjne. Ponadto zmodernizowano pas startowy, który teraz ma 3000 m i 60 m szerokości. Takie wymiary pozwalają na przyjmowanie strategicznych samolotów transportowych.

Bezmer często gości samoloty innych państw podczas ćwiczeń NATO i Partnerstwa dla Pokoju. Bezmer jest jednym z czterech wspólnych obiektów wojskowych w Bułgarii ustanowionych w ramach porozumienia Defence Cooperation Agreement między USA a Bułgarią w 2006.

 

Na podstawie informacji Igora Bożinowskiego


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.