Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tureckie transportery dla Uzbekistanu

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 12 sierpnia 2019

Do Uzbekistanu dotarła partia 24 tureckich transporterów Ejder Yalçin 4x4. Taką informację podała uzbecka telewizja O’ZBEKISTON 24. W Uzbekistanie pojazd został nazwany Dragon. Pojazdy będą w przyszłości wytwarzane przez rodzime zakłady we współpracy z tureckim przedsiębiorstwem Nurol Makina.

W ramach porozumienia z 2017 uzbecka spółka UzAuto weźmie udział w produkcji transporterów. Uz Auto ma wyprodukować łącznie 1000 pojazdów. Transportery będą produkowane również dla odbiorców zagranicznych.

Transporter znalazł już odbiorców w siłach zbrojnych i formacjach porządkowych kilku państw / Zdjęcie: Nurol Makina

Ejder Yalçin to transporter opancerzony klasy MRAP. Jego masa własna to 14 ton, lecz może się różnić zależnie od konfiguracji pojazdu. W wariancie transportera piechoty mieści do 12 osób, w tym dwóch członków załogi. Zapewnia ochronę przed ostrzałem bronią małokalibrową i odłamkami. Ponadto ma podwyższoną odporność na wybuchy min i IED dzięki wannie kadłuba w kształcie litery V. Napędza go 375-konny diesel. Pojazd występuje w kilku wariantach specjalistycznych. Jego ładowność to 4 tony. Może być wyposażony w różnego typu moduły uzbrojenia. Uzbekistan wybrał pojazdy wyposażone w otwartą obrotnicę z km kal. 7,62 mm.

Transporter został po raz pierwszy zaprezentowany na targach IDEF w 2013. Dotychczas transportery Ejder Yalcin 4x4 zostały zakupione przez Turcję, Katar, Senegal, Tunezję i Węgry, a w wersji 6x6 także przez Gruzję.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.