Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Combined Resolve XII z udziałem Ukraińców

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 12 sierpnia 2019

W amerykańskich ćwiczeniach Combined Resolve XII (1- 27 sierpnia 2019) w RFN biorą udział Ukraińcy. Ćwiczenia są częścią operacji Atlantic Resolve. Jej celem jest zapewnienie rotacyjnej obecności wojsk amerykańskich w państwach Europy środkowej i wschodniej.

Combined Resolve XII ulokowano na terenie bawarskich poligonów Grafenwoehr i Hohenfels. Działania zostały podzielone na dwie fazy. Uczestniczy w nich ok. 5000 żołnierzy z 21 państw.

Udział w ćwiczeniu Combined Resolve XII biorą bwp M2 Bradley z 1st Armored Brigade Combat Team / Zdjęcie: Sgt. Thomas Mort

W ćwiczeniach biorą udział między innymi amerykańskie czołgi M1 Abrams, bwp M2 Bradley, armatohaubice M109 Paladin, śmigłowce CH-47 Chinook i ukraińskie BMP-2. Do symulacji strzelań ćwiczący używają amerykańskiego symulatora MILES.

Ukraińcy mają działać jako część międzynarodowych sił sojuszniczych, ale także symulować działania sił zmechanizowanych przeciwnika. Oficerowie ukraińscy śledzić mają jako obserwatorzy prace sztabów sił sojuszniczych szczebla batalionu, brygady i dywizji.

Ćwiczenia mają w założeniu budować dobre relacje, wzajemne zaufanie i zapewniać stabilizację w regionie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.