Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowy spust do Sig Sauer MPX

Przemysł zbrojeniowy, Imprezy branżowe, 13 sierpnia 2019

Niedawno Geissele Automatics zaprezentowało nowy mechanizm spustowy Super MPX SSA, przeznaczony do karabinków Sig Sauer MPX. Mechanizm spustowy z SIG-a ma całkiem dobrą opinię, ale strzelcy sportowi chcący mieć coś prawie idealnego na pewno będą zainteresowani.

Geissele Automatics słynie z jakości swoich części bądź akcesoriów do broni. Szczególnie ciepło przyjmowane na rynku są ich mechanizmy spustowe, ale na tegorocznym SHOT Show przedsiębiorstwo zapowiedziało też serię karabinków Super Duty / Zdjęcie: GA

Mechanizm spustowy Super MPX SSA ze względu na konstrukcję typu AR jest zbliżony do innych spustów tego producenta. Dwustopniowy mechanizm spustowy nie ma możliwości regulacji luzów, ale to nie przeszkadza w zapewnianiu satysfakcjonującego działania. Według zapewnień producenta, jest on bardzo delikatny i pozwala na bardzo precyzyjne oddanie strzału. Spust ze względu na bardzo lekką pracę jest dedykowany strzelcom sportowym, aczkolwiek sprawdzi się też w zastosowaniach pokroju Close Quarters Battle (CQB).

Zdjęcie: GA

Mechanizm spustowy Super MPX SSA wyceniono w USA na 350 dolarów, ale kupujący otrzymuje w zastawie też zestaw trzech par sprężyn powrotnych. Podczas testów Geissele Automatics odkryło, że zespół ruchomy SIG-a porusza się ze znaczną prędkością, mogącą negatywnie wpływać na mechanizm spustowy. Z tego powodu producent zaleca dostosowanie twardości sprężyn powrotnych do stosowanej amunicji. W zestawie znajdują się sprężyny powrotne twardsze od fabrycznej o 30, 45 bądź 55%. Dla optymalnego działania użytkownik powinien stosować najtwardszą parę zapewniającą pełną funkcjonalność.

Istotne części mechanizmu spustowego zostały pokryte odporną na korozję i ścieranie powłoką Nanoweapon.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.