Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Peru wybrało An-178

Przemysł lotniczy, Służby państwowe, 13 sierpnia 2019

W konkursie na następcę samolotów transportowych An-32B ministerstwo spraw wewnętrznych Peru wybrało ukraiński An-178. Nie podano, jaką liczbę tych samolotów zamierzają kupić Peruwiańczycy. Podano natomiast, że Ukrspeceksport oferował go za 65 mln USD.

An-178 w locie testowym / Zdjęcie: GP Antonow

W przetargu An-178 wygrał z Leonardo C-27J Spartan i CASA C295M. Komisja ds. oceny umów z innymi państwami (CECEE) oceniała charakterystyki eksploatacyjne, warunki dostaw, warunki gwarancji, szkolenie personelu oraz udział przemysłu peruwiańskiego w produkcji (offset). W ocenie komisji An-178 uzyskał 80,02 punktów.

Drugie miejsce w postępowaniu zajął C-27J. Oferowany także za 65 mln USD uzyskał 66,22 pkt. Na trzecim miejscu uplasował się C295M, oferowany za 55 mln USD. Uzyskał 58,60 pkt.

An-178 nie jest jeszcze produkowany seryjnie. Jego prototyp oblatano 7 maja 2015. Obecnie trwa proces certyfikacyjny samolotu. Peru ma być pierwszym odbiorcą zagranicznym An-178.

Według GP Antonow, ministerstwo obrony Ukrainy zamierza zakupić 15 An-178. 13 kolejnych ma zamówić ukraińskie MSW. Pierwszy samolot ma zostać dostarczony w 2021.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.