Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wstępna gotowość operacyjna JLTV w USMC

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 14 sierpnia 2019

Według komunikatu Marine Corps Combat Development Command, Combat Development & Integration, lekkie pojazdy opancerzone JLTV (Joint Light Tactical Vehicle) osiągnęły wstępną gotowość bojową (IOC, Initial Operational Capability). Uzyskano ją rok przed planowanym terminem.

USMC zamówił dotychczas ponad 3 tys. JLTV / Zdjęcie: US Marine Corps

Uzyskanie przez JLTV wstępnej gotowości bojowej było możliwe dzięki sprawnemu przeszkoleniu personelu i zapewnieniu łańcucha szybkich dostaw pojazdów i części zamiennych do jednostek USMC. Gotowość osiągnęły pojazdy w szkołach Korpusu Piechoty Morskiej i w batalionie piechoty II Marine Expeditionary Force. Uzyskanie IOC pozwala na użycie JLTV w operacjach bojowych. Pojazdy będą mogły być rozmieszczone i wspierać działania w ramach morskich sił wysokiej gotowości.

Produkowane przez Oshkosh JLTV zastępują w służbie starsze HMMWV. JLTV są większe i zapewniają większą ładowność, dzięki czemu są w stanie realizować bardziej zróżnicowane zadania. Do tej pory Marines otrzymali około 300 pojazdów tego typu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.