Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Modernizacja T-64 we Lwowie

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 15 sierpnia 2019

Według władz w Kijowie, Lwowska Fabryka Czołgów – część państwowego koncernu Ukroboronprom – rozpoczęła seryjną modernizację czołgów T-64. Dotychczas modernizacja była prowadzona wyłącznie w kombinacie im. Małyszewa w Charkowie. Włączenie do procesu modernizacji drugiego zakładu ma pozwolić na zwiększenie jej tempa.

Modernizacja niweluje największą bolączkę czołgów T-64, czyli nikłe możliwości walki w nocy / Zdjęcie: Ukroboronprom

T-64 w kilku wariantach są podstawowym typem czołgu w siłach zbrojnych Ukrainy. Od dwóch lat trwa ich modernizacja do standardu T-64BW model 2017. W zakres modernizacji wchodzi montaż kamery termowizyjnej celownika działonowego. Czołg wyposaża się także w pasywne urządzenia noktowizyjne dla pozostałych członków załogi. Kolejnym udoskonaleniem jest zastosowanie systemu nawigacji satelitarnej. Czołgi otrzymały też nowe radiostacje cyfrowe.

Źródła mówią o poprawieniu osłony zmodernizowanego czołgu. Brak jest jednak informacji, czy w zamontowanych kostkach pancerza 4s20 Kontakt-1 są elementy nowszego pancerza reaktywnego.

Do tej pory do standardu T-64BW model 2017 doprowadzono ponad 150 czołgów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.