Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Piloci A321 Bohaterami Rosji

Wypadki, Lotnictwo cywilne, Ludzie, 16 sierpnia 2019

Prezydent FR Władimir Putin przyznał pilotom samolotu A321, który wczoraj awaryjnie lądował po starcie z Żukowskiego, tytuły Bohaterów Rosji. Pierwszym pilotem w feralnym locie był Damir Jusupow, który po złożeniu wyjaśnień wrócił do domu w Jekaterynburgu. Drugi pilot, Gieorgij Murzin, przebywa w szpitalu z obrażeniami klatki piersiowej.

Piloci Airbusa A321, który awaryjnie lądował pod Moskwą, wczoraj wieczorem spotkali się z mediami. Pierwszy pilot, Damir Jusupow (po prawej), powiedział wówczas, że nie czuje się bohaterem. – Gdy wyłączył się lewy silnik, uznaliśmy, że uda się wrócił na lotnisko, ale gdy zaczął tracić ciąg także prawy, postanowiliśmy lądować na wprost ze schowanym podwoziem – powiedział / Zdjęcie: via 360tv

Pozostali członkowie załogi A321 zostali odznaczenie Medalami za Męstwo. Otrzymał go szef pokładu Dmitrij Iwlickij, a także stewardessy: Nadieżda Wierszinina, Alija Sliakajewa i Jana Jagodina oraz steward Dmitrij Gonczarienko.

Warto przypomnieć, że wkrótce po wydarzeniu rosyjska prokuratura poinformowała o zbadaniu, czy piloci nie popełnili błędów w czasie startu i czy decyzja o lądowaniu na wprost na polu zamiast powrocie na lotnisko startu była prawidłowa. Do czasu wyjaśnienia sprawy piloci mieli zostać odsunięci od latania. Decyzja Putina zdaje się rozwiewać te wątpliwości.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.