Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosja ujawnia skalę cyberataków

Strategia i polityka, Służby państwowe, 17 sierpnia 2019

Oleg Chramow – zastępca sekretarza Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej, przekazał dziennikarzom Rossijskoj Gaziety dane obrazujące skalę ataków w cybersieci, wykrytych przez rosyjskie Krajowe Centrum Koordynacji Zapobiegania Incydentom Informatycznym.

Oleg Chramow – zastępca sekretarza Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej wystąpił w mińskiej TV po rozmowach z Białorusią na temat współpracy przy zwalczaniu ataków w cyberprzestrzeni / Zdjęcie: TV Mińsk

Chramow, odpowiadając na kwestię związaną z obarczaniem Rosji i rosyjskich hakerów odpowiedzialnością za większość wrogich działań w Internecie, podał, że rosyjskie centrum zanotowało w 2018 ponad 4,3 mld niebezpiecznych incydentów informatycznych związanych z próbami wtargnięcia do tzw. krytycznej infrastruktury Informatycznej Federacji Rosyjskiej. Jak podał, ujawniono skoncentrowane, wielostronne ataki, przez co rozumie on co najmniej kilka powiązanych ze sobą konkretnych akcji przeciwko konkretnym celom. W latach 2014-2015 takich działań przeciwko Rosji było ok. 1,5 tys. rocznie. W 2018 – już ponad 17 tysięcy.

Od początku 2019 ujawniono 7 tysięcy prób instalacji wrogiego oprogramowania w obiektach krytycznej informatycznej infrastruktury Rosji. 38% cyberataków skierowanych było na obiekty systemu finansowo-kredytowego, 35% na serwery organów władzy i administracji, 7% na instalacje komputerowe przemysłu zbrojeniowego, 7% na obiekty związane z nauką i wykształceniem i 3% na te zawiadujące systemem ochrony zdrowia.

Chramow, powołując się na dane znanych zagranicznych ośrodków bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, podał, że ślady większości prób instalacji wrogiego oprogramowania prowadzą do serwerów na terytorium USA.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.