Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Australia kupuje wyposażenie dla specjalsów

Wojska specjalne, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 18 sierpnia 2019

Australijski rząd przystąpił do realizacji pierwszej fazy 20-letniego programu wzmacniania wojsk specjalnych. Cały program ma kosztować 2 mld USD, a rozpoczęta faza 338 mln USD.

Pozyskany sprzęt ma obejmować systemy komunikacyjne, broń strzelecką, indywidualne wyposażenie ochronne, sprzęt spadochronowy, wspinaczkowy i nurkowy. Ponadto część pieniędzy zostanie przekazana na poprawę szkolenia i logistyki. Planowane zamówienia są nie tylko zgodne z założeniami opisanymi w białej księdze z 2016, ale też stwarzają szanse biznesowe dla mniejszych lub większych podmiotów australijskiego przemysłu zbrojeniowego.

Środki z 20-letniego programu wzmacniania australijskich wojsk specjalnych mają zostać przeznaczone na szkolenie oraz wyekwipowanie jednostek w najlepsze dostępne wyposażenie niezbędne do szybkiej i skutecznej odpowiedzi na zmieniające się zagrożenia, do których należy np. terroryzm bądź rosnąca pozycja Chin w regionie

Od paru lat Australia sukcesywnie zwiększa swój potencjał obronny, co pokazują ambitne kontrakty na rozbudowę floty podwodnej (12 okrętów Attack) jak i nawodnej (9 fregat Hunter). Z innych większych programów warto też wspomnieć o zamówieniu 211 kołowych wozów bojowych CRV (Combat Reconnaissance Vehicle) bądź o zakupie 72 samolotów Lockheed Martin F-35A Lightning II. Teraz przyszedł czas na doposażenie australijskich jednostek specjalnych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.