Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

W USA Crusader spadł na dom

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 18 sierpnia 2019

Wczoraj po południu z lotniska Orange County na lotnisko Sky Acres w LaGrangeville w Dutchess County przyleciała dla uzupełnienia paliwa dwusilnikowa Cessna Crusader. Wkrótce po tym wystartowała w kierunku Long Island Republic Airport w pobliżu Farmingdale-Republic Field w stanie Nowy Jork. Na jej pokładzie znajdowały się 3 osoby.

Gaszenie pożaru domu, na który spadł samolot Cessna Crusader. Fragment jego usterzenia widoczny po prawej stronie / Zdjęcie: via TRT World

Tuż po starcie pilot utracił panowanie nad samolotem. Ok. 16:15 spadł on na dom przy South Smith Street w Union Vale niedaleko Poughkeepsie. Po upadku wybuchł pożar.

Gdy pożar ugaszono, okazało się, że w katastrofie zginęła jedna z osób lecących samolotem. Kolejną ofiarą okazał się starszy mężczyzna – mieszkaniec domu. Drugi z mieszkańców odniósł poważne obrażenia. Z płonącego domu uratowała się jedynie córka ofiary.

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Nieoficjalnie mówi się o problemach z napędem.

Rozbity samolot to dwusilnikowa Cessna T303 Crusader, zn. rej. N303TL, nr ser. T30300286. Należała do Pegasus Aviation Inc.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.