Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Celowniki optyczne do broni US Army

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 19 sierpnia 2019

Pod koniec lipca US Army ogłosiła zwycięzców przetargu na dostawę celowników do broni pokładowej, w tym wielkokalibrowych karabinów maszynowych M2/M2A1, granatników maszynowych Mk 19 i ukm-ów M240B. Zakupione celowniki mają pozwolić strzelcom broni pokładowej na szybsze zgranie przyrządów z celem i większe prawdopodobieństwo trafienia pierwszą serią.

Obecnie US Army wykorzystuje dość szeroką gamę celowników, w tym np. M145 Machine Gun Optic, będący wersją kanadyjskiego celownika Elcan C79 / Zdjęcie: US Army

Wykonawcami kontraktu, wartego 48,8 mln USD, zostały BCF Solutions i Trijicon. Natura kontraktu IDIQ (na nieokreśloną liczbę przy niesprecyzowanych warunkach dostaw) nie informuje o liczbie celowników, aczkolwiek wcześniejsze doniesienia wskazują na potencjał maksymalnie 11450 zestawów. Nie wiadomo też, jakie celowniki zostały wybrane, ale najprawdopodobniej w przypadku Trijicona będą to warianty CCAS lub MGRS.

W konkursie US Army brało udział 5 oferentów. Wybrani dostawcy będą otrzymywać konkretne zamówienia w ramach dostępnych środków, po testach konkretnych celowników. Realizacja dostaw ma potrwać 5 lat, do lipca 2024.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.