Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy desant HIMARS USMC

Marynarka wojenna, Wojska lądowe, 21 sierpnia 2019

W ubiegłym tygodniu przeprowadzony został symulowany desant morski przy użyciu wyrzutni M142 HIMARS. Dokonał go pluton systemu HIMARS z 12. Pułku Piechoty Morskiej 3. Dywizji Marines. Desant miał miejsce na poligonie Kin Blue na Okinawie.

HIMARS od początku był przystosowany do transportu lotniczego. Desant z okrętów daje systemowi nowe możliwości / Zdjęcie: USMC

Desantu dokonano w celu zwiększania interoperacyjności różnych komponentów wojsk z pododdziałem wieloprowadnicowych wyrzutni pocisków rakietowych. Doświadczenie z przeprowadzonego desantu ma przyczynić się do stworzenia nowych metod integracji USMC z siłami morskimi. Przemieściliśmy tu wyrzutnie, ponieważ pozwala nam to na integrację z innymi oddziałami US Navy i Korpusu Marines – powiedział 1st Lt. Emil Bruch, dowódca desantowanego plutonu HIMARS.

W ramach operacji przeprowadzono załadunek wyrzutni na okręt desantowy US Navy. Następnie zostały one przeniesione na barki desantowe LCU, z których dokonano desantu na wybrzeże. Ćwiczenie zakończyło się sukcesem.

Była to pierwsza operacja desantowa z użyciem HIMARS. Jest ona kolejnym krokiem w rozbudowie zdolności Korpusu do prowadzenia operacji desantowych przy bliskiej współpracy z US Navy. Planowane są kolejne tego typu ćwiczenia. Zdolność do rozmieszczania systemu HIMARS przez USMC ma także wpłynąć na zwiększenie potencjału Korpusu do działania w rejonie Pacyfiku.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.