Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Iron Fist dla transporterów Eitan

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 21 sierpnia 2019

Elbit Systems został wybrany przez Ministerstwo Obrony Izraela na dostawcę systemu aktywnej ochrony (APS) dla transporterów 8x8 Eitan i buldożerów D-9. Oferta Elbitu została oceniona najwyżej w trakcie postępowania przetargowego.

Iron Fist występuje w kilku wariantach przeznaczonych dla czołgów podstawowych, bojowych wozów piechoty, transporterów opancerzonych jak i lekkich pojazdów o trakcji 4x4 / Zdjęcie: Elbit Systems

Pojazdy otrzymają produkowany przez Elbit Systems system Iron Fist w wariancie IFLD (Iron Fist Light Decoupled). Wybór oferty stanowi wstęp do szczegółowych negocjacji pomiędzy producentem a izraelskim MO. Wartość negocjowanej umowy szacuje się na kilkaset milionów szekli. Zaś liczba zamówionych systemów, według komunikatu MO Izraela, ma być liczona w setkach. Zapewnią one ochronę przed najczęściej występującymi zagrożeniami w postaci pocisków z granatników przeciwpancernych i ppk.

System IFLD wykrywa zagrożenia za pomocą optycznych sensorów i radaru. Nadlatujące pociski są niszczone przez efektory systemu ochrony w zakresie 360º. System jest przystosowany do działania zarówno w terenie otwartym, jak i zurbanizowanym. Jego niska masa umożliwia montaż nawet na stosunkowo lekkich nośnikach.

Zastosowanie APS na kolejnych typach pojazdów to dowód na ciągłe dążenie IDF do zapewnienia żołnierzom jak najwyższej ochrony / Zdjęcie: Elbit Systems

Kołowe transportery opancerzone Eitan zostały opracowane przez państwowe placówki badawcze na zlecenie IDF (Israel Defence Forces). Mają zastąpić transportery M113. Będą produkowane w wielu wariantach, w tym jako kołowy bojowy wóz piechoty uzbrojony w 30-mm armatę automatyczną. Konstrukcja transportera ma zapewniać wyższą ochronę przeciw amunicji strzeleckiej i przeciwminową w porównaniu z M113. Zastosowanie systemu ochrony aktywnej w jeszcze większym stopniu zwiększy przeżywalność pojazdu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.