Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Star SAFIRE III na LCS do remontu

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 21 sierpnia 2019

Jeden z największych potentatów systemów obserwacji w podczerwieni – FLIR otrzymał od amerykańskiego Departamentu Obrony kontrakt o wartości 12,7 mln. USD. Pięcioletni kontrakt typu IDIQ (na nieokreśloną liczbę przy niesprecyzowanych warunkach dostaw) zakłada wsparcie w eksploatacji, przeprowadzenie remontu bądź ulepszeń głowic optoelektronicznych Star SAFIRE III zamontowanych na jednostkach klasy Littoral Combat Ship (LCS).

Głowice optoelektroniczne Star SAFIRE III to oczy jednostek LCS zapewniające pasywną detekcję, identyfikację lub namierzanie celów ze znacznych odległości. Głowica zapewnia stabilizację obrazu oraz zawiera m.in system nawigacji, chłodzoną kamerę termowizyjną działającą w paśmie MWIR, kanał dzienny i dalmierz laserowy

Zgodnie z informacją przedstawioną przez Departament Obrony, prace zostaną przeprowadzone w Wilsonville w stanie Oregon i potrwają do sierpnia 2024.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.