Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Amerykańskie wsparcie dla Libanu

Strategia i polityka, Wojska lądowe, 22 sierpnia 2019

W poniedziałek, 19 sierpnia amerykańska ambasada w Bejrucie poinformowała o dostawie 150 pojazdów opancerzonych wraz z pakietem części zapasowych i innym wyposażeniem dla libańskich sił zbrojnych.

Amerykańskie pojazdy opancerzone przekazane libańskim siłom zbrojnym / Zdjęcie: defence-blog

Otrzymane wsparcie, warte 60 mln USD, jest częścią długoterminowego planu zwiększania potencjału libańskiego wojska, zapoczątkowanego w 2006. Od tego czasu Amerykanie dostarczyli do Libanu sprzęt warty ponad 1,7 mld USD, do którego należały np. samoloty A-29 Super Tucano, śmigłowce McDD MD-530G, amunicja, radiostacje i wozy zabezpieczenia technicznego M88A2 Hercules.

Libańskie siły zbrojne są bardzo skutecznym gwarantem spokoju w tym regionie, nawet pomimo braków w wyposażeniu. Dobrze pokazały to operacje walki o obóz Nahr al-Bared w 2007 lub późniejsze wyparcie dżihadystów z Daesh z północy kraju.

Wielkim problemem Libanu jest obecność syryjskich uchodźców stanowiących około 25% społeczeństwa. To dodatkowo komplikuje i tak złożoną sytuację polityczno-społeczną tego państwa.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.