Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowy projekt Volocoptera

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 22 sierpnia 2019

Niemiecki Volocopter zaprezentował projekt nowego samolotu elektrycznego – latającej taksówki pionowego startu i lądowania VoloCity czwartej generacji (eVTOL) z 18 wirnikami. Pojazd ma zasięg równy 35 km i rozwija prędkość maksymalną 110 km/h. Może przewozić dwóch pasażerów i ich bagaż podręczny.

Prototyp latającej taksówki pionowego startu i lądowania VoloCity czwartej generacji (eVTOL) niemieckiego Volocoptera / Zdjęcie: Volocopter

Nowy VoloCity to największy elektryczny samolot Volocoptera. Został zaprojektowany dla spełnienia wymagań Urban Air Mobility i standardu certyfikacji SC-VTOL ustanowionego przez EASA w lipcu 2019. Zmiany konstrukcyjne w stosunku do poprzednich wersji obejmują m.in. belki wirnika i nowy statecznik.

Tak ma wyglądać VoloPort, z którego będzie operować elektryczna latająca taksówka VoloCity / Ilustracja: Volocopter

Wszystkie modele eVTOL Velocoptera wykonały dotąd ponad 1000 lotów testowych. Pierwszy lot załogowy odbył się w 2011. Kolejny publiczny lot pokazowy ma odbyć się w Singapurze w czwartym kwartale 2019. Tam również ma zostać zaprezentowany pierwszy VoloPort.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.