Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Karabiny Mossberga na nabój 6.5 PRC

Przemysł zbrojeniowy, 23 sierpnia 2019

Amerykański Mossberg zapowiedział nowe karabiny powtarzalne z serii Patriot Predator. Nowości Mossberga są zasilane amunicją Horandy 6.5 PRC. Amunicja Horandy 6.5 PRC, która debiutowała w ubiegłym roku, przez wielu jest uważana za wersję magnum coraz bardziej popularnego naboju 6.5 Creedmoor (8-% różnica w prędkości wylotowej pocisku).

Konstrukcja Mossberga została wyposażona w 610-mm lufę zakończoną gwintem (ukryty pod nakrętką) pozwalającym na montaż tłumików dźwięku bądź hamulców wylotowych / Zdjęcie: Mossberg

Masa tego 1124-mm sztucera wynosi zaledwie 3,18 kg, co osiągnięto dzięki m.in. zastosowaniu polimerowego łoża. Ponadto broń została wyposażona w regulowalny mechanizm spustowy w zakresie 0,91 – 3,18 kg i krótki odcinek uniwersalnej szyny montażowej, pozwalającej na wykorzystanie celowników optycznych. Zasilanie odbywa się z 4-nabojowych magazynków.

Sztucer jest dostarczany w dwóch wariantach kolorystycznych. Tańszy wariant, kosztujący 441 USD, ma łoże w kolorze FDE, a części stalowe w matowym niebieskim. Z kolei model za 524 USD obejmuje łoże w kamuflażu True Timber i części metalowe w pokryciu Cerakote w kolorze brązowym.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.