Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne ppk TOW dla US Army

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 24 sierpnia 2019

Pentagon zamówił dodatkowe przeciwpancerne pociski kierowane BGM-71 TOW dla US Army. Kontrakt podpisany został z Raytheonem. Jego wartość wynosi 101 mln USD. Realizacja zamówienia ma zostać zakończona do 31 sierpnia 2022.

Do tej pory do użytkowników dostarczono już ponad 700 tys. pocisków rodziny TOW / Zdjęcie: US Army

Dostawy będą dotyczyć naprowadzanych optycznie bezprzewodowo pocisków BGM-71F TOW 2B. Ten typ naprowadzania opracowano dla ppk TOW w 2010. Nie poinformowano jakiej liczby pocisków dotyczy kontrakt.

Rodzina ppk TOW służy do zwalczania pojazdów pancernych i umocnień. Pierwotna wersja systemu została wprowadzona do uzbrojenia w 1970. Od tego czasu pocisk przeszedł wiele modyfikacji. Obecnie oferowane są trzy warianty. TOW 2A służy do zwalczania celów opancerzonych za pomocą głowicy kumulacyjnej z prekursorem. TOW 2B Aero służy do zwalczania celów opancerzonych z górnej półsfery za pomocą dwóch formowanych wybuchowo ładunków EFP (Explosively Formed Penetrator). Trzeci wariant – TOW Bunker Buster służy do zwalczania umocnień za pomocą głowicy burzącej.

Dzięki kolejnym zakupom US Army utrzymuje dwa uzupełniające się typy ppk. Obok cięższego BGM-71 TOW eksploatowany jest również lżejszy FGM-148 Javelin.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.