Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dwa pociski z dwóch okrętów

Strategia i polityka, Marynarka wojenna, 24 sierpnia 2019

W ramach ćwiczeń dwa rosyjskie okręty podwodne z napędem atomowym wystrzeliły jednocześnie strategiczne pociski rakietowe. Te okręty to jednostka proj. 667BDRM Tuła i okręt proj. 955 Jurij Dołgorukij. Pierwszy wystrzelił strategiczną rakietę balistyczną R-29RMU2 Siniewa, a drugi rakietę R-30 Buława-30.

Zdjęcie: via MO FR

Dzisiejsze strzelania okręty wykonały z północnego Oceanu Lodowatego i z Morza Barentsa. Makiety masowo-gabarytowe głowic bojowych poleciały w kierunku poligonów Cziża w obwodzie archangielskim i Kura na Kamczatce. Głowice zrealizowały pełne cykle lotów i trafiły w wyznaczone cele z wymaganą dokładnością.

Pod koniec 2018 Rosjanie ujawnili, że dodatkowe testy rakiet Buława są związane z zastępowaniem rodzimymi urządzeniami systemów pomiarowych importowanych wcześniej z Ukrainy. Buława jest dopracowywana, by osiągnąć wymaganą celność. Pierwotnie była ona zbyt mała, by z odpowiednią dokładnością trafić w wyrzutnie amerykańskich rakiet bazowania lądowego LGM-30 Minuteman w ewentualnym pierwszym uderzeniu.

Rakieta R-30 Buława-30 jest napędzana silnikiem na paliwo stałe. Może przenosić do 6 indywidualnie naprowadzanych bloków bojowych. Z kolei R-29RMU2 Siniewa jest napędzana silnikiem na paliwo ciekłe.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.