Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe strzelby SX4 Winchestera

Przemysł zbrojeniowy, 25 sierpnia 2019

Niedawno amerykański Winchester powiększył serię samopowtarzalnych strzelb SX4 o modele zasilane amunicją kalibru 20/76. Strzelby z serii SX4 to bardzo nowoczesne konstrukcje w klasycznym opakowaniu.

Nowe strzelby od Wincherstera będą dostępne w całkiem sporej liczbie konfiguracji. Nabywca będzie miał do wyboru łoża z polimerów (czarne lub w kamuflażu Mossy Oak) lub z orzecha włoskiego. Do tego dochodzi wybór spośród trzech długości lufy (610 mm, 660 mm bądź 711 mm) / Zdjęcie: Winchester

Tak samo jak w wariantach na amunicję 12/76, i tutaj znajdziemy autorski system wykorzystujący tłok gazowy z wewnętrznym aktywnym zaworem. Ten pozwala na strzelanie różnym śrutem oraz zmniejsza odczuwalny odrzut i podrzut. Z innych zapożyczeń można też wspomnieć o chromowanej lufie typu Back – Bored, a także kolbie z wymiennymi stopkami. Dźwignia przeładowania, przycisk zatrzasku zamka wraz z bezpiecznikiem przetykowym ponownie znajdują się po prawej stronie, aczkolwiek ten ostatni można przełożyć na drugą stronę.

Nowe modele są trochę lżejsze (do 0,5 kg różnicy), a to ze względu na nieco słabszą amunicję 20/76. Z tego powodu aluminiowa komora zamkowa mogła zostać trochę odchudzona względem modeli na amunicję 12/76. Z ciekawostek warto wspomnieć, że najnowsze modele będą miały funkcję szybkiego ładowania, polegającą na tym, że przy zamku pozostającym w tylnym położeniu pierwszy nabój ładowany do 4-nabojowego rurowego magazynka jest wprowadzany bezpośrednio do komory nabojowej.

Cena nowych strzelb będzie wynosiła od 939 do 1069 USD w zależności od modelu. Na polskim rynku są dostępne warianty strzelb SX4 na amunicję 12/76 w cenie około 4 tys. zł. Cena nowości powinna być zbliżona. W zestawie nabywca otrzymuje zestaw 3 wymiennych czoków INVECTOR +.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.