Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ciekawy kompakt Rugera

Przemysł zbrojeniowy, 29 sierpnia 2019

Amerykański Ruger, znany z szerokiej gamy produktów strzeleckich, zaprezentował nową wersję swojego kompaktowego pistoletu Security 9 Compact z fabrycznie zamontowanym celownikiem laserowym Viridian.

Sporym plusem Security 9 Compact jest możliwość rozłożenia go  bez konieczności naciśnięcia spustu, aczkolwiek problemem może się okazać wypchnięcie kołka łączącego zamek ze szkieletem / Zdjęcie: Ruger

Ruger Security 9 Compact to pomniejszona wersja większego Security 9 zasilanego amunicją 9 x 19 mm. Jest to bardzo ciekawa konstrukcja pośród kompaktów, ponieważ w ich przypadku kurkowy mechanizm uderzeniowy (zakryty) to rzadkość. Krótki model o wymiarach 166 x 111 x 26 mm ma lufę długości 3,42 cala (87 mm). Masa pistoletu wynosi zaledwie 621 g, co jest efektem zastosowania polimerowego szkieletu i stalowego zamka.

Pistolet jest zasilany z 10-nabowowych lub 15-nabojowych magazynków, ale rozmieszczenie manipulatorów z pewnością odstraszy leworęcznych strzelców. Po lewej stronie znajdziemy: zatrzask zamka, zwalniacz magazynka i skrzydełkowy bezpiecznik umieszczony na szkielecie, który jest dodatkowo wspierany przez bezpiecznik zintegrowany z językiem spustowym. Jedynym obustronnym manipulatorem jest włącznik celownika laserowego E-Series umieszczonego tuż przed osłoną spustu. Celownik ma czerwoną wiązkę, a jego masa wynosi zaledwie 14 g.

Security 9 Compact z celownikiem laserowym kosztuje 439 USD, a więc o 60 USD więcej od wersji bez dodatku. W tej cenie kupujący dostaje w zestawie dwa 10-nabojowe magazynki. Jest to dość interesująca alternatywa wobec bezkurkowych kompaktów w postaci np. Glocków.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.