Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Powstała korporacja Rostechnologie

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 10 listopada 2007

Rosyjska Duma przyjęła ustawę o powołaniu korporacji Rostechnologie, która ma zajmować się opracowywaniem, produkcją i eksportem zaawansowanych technologicznie wyrobów, w tym przede wszystkim uzbrojenia.

Ustawę skierował do Dumy prezydent Władimir Putin (patrz Powstaje rosyjski koncern zbrojeniowy). Dokument został przyjęty 9 listopada. Teraz czeka na zatwierdzenie przez Radę Federacji i podpis prezydenta, co wydaje się jedynie formalnością.

Korporacja powstanie na bazie pozostającej w 100% w rękach państwa OAO Rosoboronoexport. Jej władze, w tym dyrektora generalnego i przewodniczącego rady nadzorczej, wyznaczy prezydent FR przy udziale rządu. Rada nadzorcza przedsiębiorstwa ma składać się z 9 osób - po 4 przedstawicieli prezydenta, rządu i dyrektora generalnego.

Wyniki roczne Rostechnologii mają być przekazywane do 1 maja kolejnego roku prezydentowi. Pozostaną jednak tajne. Rostechnologie będą praktycznie monopolistą w eksporcie rosyjskiego uzbrojenia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.