Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa amunicja defensywna

Przemysł zbrojeniowy, 30 sierpnia 2019

Amerykański Federal wprowadza do sprzedaży nową amunicję defensywną z serii Syntech. Nowy produkt jest skierowany do posiadaczy pistoletów kalibrach: 9 x 19 mm, .40 S&W lub .45 ACP.

Amunicja 9 x 19 mm to dość lekkie pociski HP o masie 138 grainów umieszczone w mosiężnej łusce. Istnieją na rynku znacznie cięższe pociski, ale nowy produkt Federala charakteryzuje się ciekawą konstrukcją / Zdjęcie: Federal

Płaszcz pocisku został wykonany z kompozytów, co poza zmniejszeniem zanieczyszczenia lufy ołowiem lub miedzią powoduje też mniejsze tarcie, a co za tym idzie zużycie lufy. Jednakże najważniejszym aspektem amunicji defensywnej są jej możliwości obalające, a tutaj nowość Federala ma osiągać wyniki lepsze od konkurencji.

Wpływ ma na to budowa pocisku, który podczas uderzenia w cel rozpada się na 4 części. Według zapewnień producenta rdzeń pocisku ma zdolność do penetracji 305-457 mm żelu balistycznego chronionego grubym ubraniem. Z kolei pozostałe 3 mniejsze odłamki powodują dodatkowe rany o głębokości minimum 152 mm.

Amunicja jest sprzedawana w opakowaniach po 20 sztuk, a cena wynosi 19,95 USD dla 9 x 19 mm, 22,95 USD dla 175-graniowych .40 S&W i 24,95 USD dla 205-grainowych .45 ACP.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.