Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

GPNVG trafią do Bundeswehry

Przemysł zbrojeniowy, 31 sierpnia 2019

Niemiecki IEA Mil-Optics GmbH, będący europejskim dystrybutorem produktów amerykańskiego L3 Integrated Land Systems, poinformował o otrzymaniu kontraktu na dostawę dla Bundeswehry urządzeń GPNVG (Ground Panoramic Night Vision Goggle). Niestety nie przekazano informacji o wartości bądź o wolumenie kontraktu, ale pada słowo o 3-cyfrowej liczbie urządzeń. Ze względu na status importera dostawy powinny się zakończyć w ciągu kilku miesięcy.

GPNVG zostały rozsławione przez operatorów Seal Team Six podczas akcji mającej na celu zabicie Osamy bin Ladena. Cena urządzenia na rynku amerykańskim to około 43 tys. USD / Zdjęcie: IEA Mil-Optics GmbH

GPNVG mają nietypową konstrukcję z czterema oddzielnymi obiektywami i czterema wzmacniaczami obrazu, co zapewnia pole widzenia w poziomie wynoszące 97O. To ponad dwukrotnie więcej w porównaniu z wcześniej stosowanymi urządzeniami jedno- lub dwuokularowmi. Takie rozwiązanie pozwala na szybsze wykrywanie celów i daje lepszą świadomość sytuacyjną.

Pierwotna wersja gogli miała wzmacniacze obrazu MX-10160 wykonane w technologii zielonego fosforu, ale zamówione przez Bundeswehrę GPNVG będą miały wzmacniacze wytworzone w technice białego fosforu, o znacznie lepszym kontraście.

Poszczególne monokulary GPNVG mogą być użyte jako autonomiczne niskoprofilowe noktowizory obserwacyjne. Masa gogli wynosi około 800 g. Urządzenie zasilane jest z 4 baterii CR123 umieszczonych w pojemniku pełniącym także rolę przeciwwagi.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.