Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kariera oficera – ponownie atrakcyjna w Rosji

Ludzie, 31 sierpnia 2019

Rosyjskie siły zbrojne wychodzą z okresu zapaści kadrowej, kiedy nie było kim obsadzać etatów oficerskich – poinformował gen. Wiktor Goriemykin, szef Głównego Zarządu Kadr rosyjskiego resortu obrony. Zawód oficera ponownie staje się popularny wśród rosyjskiej młodzieży obojga płci – powiedział gen. Goriemykin podczas spotkania z mediami. W 2019 uczelnie wojskowe Rosji różnych rodzajów i szczebli wypuszczą ponad 17 tys. absolwentów. W tym ponad 13 tys. młodych lejtnantów (poruczników), którzy ukończą specjalistyczne wyższe szkoły oficerskie. I ponad 1,5 tys. absolwentów wojskowych szkół szczebla niższego.

Rośnie zainteresowanie karierą wojskową rosyjskiej młodzieży – informuje gen. Wiktor Goriemykin – szef Głównego Zarządu Kadr rosyjskiego resortu obrony / Zdjęcie: MO RF

Od 1 września 2019 naukę w 35 wyższych uczelniach oficerskich rozpocznie ponad 13 tys. słuchaczy obojga płci. Największym zainteresowanym zdających egzaminy w 2019 kandydatów cieszyła się wojskowa akademia medyczna, gdzie o miejsce studenta ubiegało się 9,2 osoby, a wśród kobiet – aż 27. O miejsce na wojskowych studiach na kierunkach logistycznych ubiegało się także 9,2 kandydata. 5 osób walczyło o indeks wojskowej akademii wychowania fizycznego. 6,3 osoby starały się o miejsce w nowosybirskiej wyższej szkole dowodzenia, a 4 w kazańskiej wyższej szkole wojsk pancernych.

Obecnie o 30% w stosunku do 2018 zwiększyło się zainteresowanie rosyjskiej młodzieży zawodem lotnika wojskowego. O miejsce studenta krasnojarskiej akademii lotniczej starało się 5,2 osoby. W 2019 po raz trzeci w historii przyjmowano kobiety. Niektóre z obecnych studentek pierwszego roku podchodziły do selekcji po raz drugi. Gen. Goriemykin wymienił dwa przypadki – Anna Karpowa i Snieżana Szylgina. A Anna Makarowa z sukcesem zakończyła swoje trzecie podejście do kariery lotnika wojskowego Rosji.

O 10% zwiększyło się także zainteresowanie studiami na morskiej akademii wojskowej.

Ciekawostką, obrazującą poziom kultury fizycznej rosyjskiej młodzieży ubiegającej się o studia wojskowe, jest to, że ponad 80% kandydatów zaliczyło na celująco lub na bardzo dobrze testy wydolnościowe sprawności fizycznej. 15% kandydatów legitymowało się osiągnieciami sportowymi.

W 2019 na jedno miejsce słuchacza rosyjskich szkół wojskowych szczebla niższego startowało 3,6 kandydata. Gen. Goriemykin poinformował, że 94% absolwentów całego szeregu organizacji i szkół wojskowych kształcących chorążych i podoficerów znalazło się wśród studentów wyższych uczelni, głównie wojskowych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.