Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa H125 w Norwegii

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 01 września 2019

Wczoraj po południu należący do Helitrans śmigłowiec Airbus H125 wykonywał krótkie loty krajoznawcze podczas lokalnego festiwalu muzycznego Høstsprell w pobliżu Alta Golf Park w Kvenvikmoen w północnej Norwegii. W kolejnym z nich na jego pokładzie znajdował się pilot (Szwed) i 5 pasażerów (Norwegów) w wieku około 20 lat. O 17:06 czasu lokalnego (15:06 GMT) śmigłowiec rozbił się w górzystym terenie w Skoddevarre, niedaleko Alta w Finnmark. Wrak spłonął.

Akcja ratownicza w miejscu katastrofy śmigłowca Airbus H125 na północy Norwegii / Zdjęcie: vaaju

Gdy do wraku dotarli ratownicy, znaleźli 4 osoby, które zginęły na miejscu. Jednego rannego odwieziono do szpitala w Tromsø, a jedną osobę uznano za zaginioną. Ostatecznie, ok. 20:40, gdy znaleziono ostatnią ofiarę, okazało się, że wszyscy lecący śmigłowcem zmarli.

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy.

Śmigłowiec Airbus H125 (AS 350B3e) zn. rej. LN-OFU, nr ser. 8721, został dostarczony Helitrans A/S w czerwcu 2019. Latał zatem zaledwie 2 miesiące / Zdjęcie: Twitter

Rozbity śmigłowiec to Airbus H125 (AS 350B3e) zn. rej. LN-OFU, nr ser. 8721, dostarczony w czerwcu 2019. Jego operatorem był Helitrans A/S.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.