Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejny udany test THAAD

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 01 września 2019

Według informacji US Missile Defense Agency (MDA), na Atolu Kwajalein na Wyspach Marshalla przeprowadzono udany test systemu przeciwrakietowego THAAD. Test został przeprowadzony 30 sierpnia przez baterię E-62 z 11th Air Defense Artillery Brigade. Według wstępnych informacji zakończył się sukcesem. System spełnił zakładane parametry podczas testu z odwzorowaniem warunków bojowych.

16 udane przechwycenie celu przez THAAD od 2005. Od tego czasu wszystkie testy systemu zakończyły się sukcesem / Zdjęcie: MDA

Był to pierwszy test THAAD z modułem zdalnego uruchamiania. Dzięki modułowi system można rozmieścić na bardziej rozległym obszarze. W ten sposób istnieje możliwość poszerzenia bronionej przez system strefy. Test pozwolił na zebranie danych, które zostaną użyte do oceny wydajności systemu.

Test demonstruje rosnące możliwości systemu uzbrojenia THAAD i jego zdolności do przechwytywania i niszczenia pocisków balistycznych stanowiących zagrożenie dla nas, naszych wojsk i sojuszników – powiedział dyrektor MDA, wiceadmirał Jon A. Hill.

THAAD wchodzi w skład Ballistic Missile Defense System – zwalcza zagrożenia balistyczne w terminalnej fazie lotu metodą hit-to-kill. W skład baterii THAAD wchodzi 6-8 wyrzutni, pociski, radar AN/TPY-2, 2 stacje kontroli i łączności a także sprzęt wsparcia. US Army eksploatuje 7 baterii THAAD. THAAD może również współpracować z systemem Aegis BMD.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.