Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bojowa ważka

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, 04 września 2019

Na współczesnym polu walki rośnie znaczenie bezzałogowców – nie tylko jako narzędzi rozpoznawczych, ale także platform przenoszących uzbrojenie. Wśród prezentowanych na MSPO 2019 trzech typów bsl w ofercie Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 2 znalazł się więc także uzbrojony Dragonfly.

Dzięki swej niewielkiej masie i rozmiarom Dragonfly, przeznaczony do atakowania celów stacjonarnych i ruchomych zarówno w terenie otwartym, jak i zurbanizowanym, może być ciekawą ofertą dla wojsk specjalnych i obrony terytorialnej / Zdjęcie: Marcin Sigmunt

Przeznaczony do atakowania celów naziemnych Dragonfly (ważka) jest jednym z najmniejszych bsl w ofercie WZL Nr 2, ale jednocześnie jedynym uzbrojonym. Licencję na jego produkcję i rozwój zakłady te nabyły od Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych w maju 2017.

Aparat został zaprojektowany jako nosiciel głowic bojowych w układzie elektrycznego 4-wirnikowca, dzięki czemu może startować i lądować pionowo na ograniczonej przestrzeni. Wraz z głowicą Dragonfly ma zaledwie 90 cm długości, 70 cm rozpiętości, a jego maksymalna masa startowa wynosi 5 kg. Bezzałogowiec może rozpędzić się do 120 km/h, dysponuje zasięgiem do 10 km od operatora, długotrwałością lotu sięgającą 25 min. i może wznieść się na 500 m.


Drukuj Góra