Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Miotacz min MN-123 Belmy

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 03 września 2019

Zaprezentowany przez Bydgoskie Zakłady Elektromechaniczne BELMA miotacz min MN-123 na lekkim pojeździe terenowym, to najnowsza koncepcja spółki dedykowana do zastosowania w trudno dostępnych miejscach oraz w gorącym klimacie. Oferowany przez Belmę miotacz min przeciwpancernych MN-123 wraz z kasetami jest częścią Inżynieryjnego Systemu Minowania Narzutowego (ISMN). Pierwsza wersja systemu bazuje na pojeździe gąsienicowym wyposażonym w 4 miotacze Kroton i jest od wielu lat w wyposażeniu Sił Zbrojnych RP. 

Obecnie na zlecenie IU realizowana jest praca B+R, której celem jest dostosowanie systemu do nośnika na podwoziu kołowym z napędem 8x8 i jego wyposażenie w 6 miotaczy (kryptonim Baobab-K). Przedstawiona przez Belmę koncepcja pojazdu kołowego terenowego z jednym miotaczem jest uzupełnieniem w stosunku do Krotona i Baobaba-K, a jej główne zalety to wysoka mobilność, sprawność i szybkość minowania.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.