Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rosyjscy nurkowie w nowych skafandrach

Marynarka wojenna, Wojska lądowe, 09 września 2019

Służba prasowa Południowego Okręgu Wojskowego Rosji podała, iż do jednostek rosyjskiej floty oraz formacji inżynieryjno-saperskich armii wprowadzono nowe wyposażenie nurków do dłuższej, ciężkiej pracy na dużych głębokościach – SWU-5/1.

Nowoczesny rosyjski skafander nurkowy do długotrwałych, ciężkich prac podwodnych – SWU-5/1 / Zdjęcie: MO FR    

Podstawą jest nowy, specjalnie zaprojektowany skafander, nowoczesny system podawania powietrza, wentylacji i podtrzymywania życia człowieka, układ szybkiego awaryjnego zrzutu balastu i wynurzenia oraz zwielokrotnione urządzenia łączności. To wszystko umożliwia długotrwałą prace w słonej wodzie mocno zanieczyszczonej produktami naftowymi, czy skażonej na głębokościach do 60 m w temperaturze od – 2 oC do +35 oC. W komplecie wyposażenia SWU-5/1 znajduje się sprzęt spawalniczy do pracy na różnych głębokościach.

Nowy skafander nurkowy do długotrwałych ciężkich prac przy usuwaniu skutków katastrof przeszedł już z powodzeniem państwowe  testy w różnych warunkach i strefach klimatycznych podczas prac podwodnych marynarki wojennej Rosji i jest już dostarczany jej centrom nurkowym. Obecnie trafił  do ośrodka szkolenia instruktorów prac podwodnych wojsk inżynieryjnych w rejonie wołgogradzkim Południowego Okręgu Wojskowego.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.