Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosyjscy nurkowie w nowych skafandrach

Marynarka wojenna, Wojska lądowe, 09 września 2019

Służba prasowa Południowego Okręgu Wojskowego Rosji podała, iż do jednostek rosyjskiej floty oraz formacji inżynieryjno-saperskich armii wprowadzono nowe wyposażenie nurków do dłuższej, ciężkiej pracy na dużych głębokościach – SWU-5/1.

Nowoczesny rosyjski skafander nurkowy do długotrwałych, ciężkich prac podwodnych – SWU-5/1 / Zdjęcie: MO FR    

Podstawą jest nowy, specjalnie zaprojektowany skafander, nowoczesny system podawania powietrza, wentylacji i podtrzymywania życia człowieka, układ szybkiego awaryjnego zrzutu balastu i wynurzenia oraz zwielokrotnione urządzenia łączności. To wszystko umożliwia długotrwałą prace w słonej wodzie mocno zanieczyszczonej produktami naftowymi, czy skażonej na głębokościach do 60 m w temperaturze od – 2 oC do +35 oC. W komplecie wyposażenia SWU-5/1 znajduje się sprzęt spawalniczy do pracy na różnych głębokościach.

Nowy skafander nurkowy do długotrwałych ciężkich prac przy usuwaniu skutków katastrof przeszedł już z powodzeniem państwowe  testy w różnych warunkach i strefach klimatycznych podczas prac podwodnych marynarki wojennej Rosji i jest już dostarczany jej centrom nurkowym. Obecnie trafił  do ośrodka szkolenia instruktorów prac podwodnych wojsk inżynieryjnych w rejonie wołgogradzkim Południowego Okręgu Wojskowego.


Drukuj Góra