Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Big Gun Shop odżyje

Przemysł zbrojeniowy, 09 września 2019

Trwają prace nad zwiększeniem produkcji sprzętu artyleryjskiego na potrzeby US Army w Watervliet Arsenal w stanie Nowy Jork. Zwiększenie możliwości ma być możliwe dzięki ponownemu montażowi nowoczesnego wyposażenia produkcyjnego w tzw. Big Gun Shop – historycznej hali produkcyjnej powstałej pod koniec XIX wieku.

Hala Big Gun Shop powstała w 1889. Prowadzono w niej produkcję artyleryjską do lat 1990. Trwające prace pozwolą przywrócić możliwości wytwarzania w niej sprzętu artyleryjskiego / Zdjęcie: US Army

W związku z szeroko zakrojonymi planami Departamentu Obrony związanymi z unowocześnieniem parku artyleryjskiego konieczne jest zwiększenie mocy produkcyjnych tego typu sprzętu w Watervliet Arsenal. Dzięki przywróceniu produkcji w Big Gun Shop będzie możliwe wytwarzanie najnowszych typów artylerii dalekiego zasięgu na szerszą skalę. Dotyczy to uzbrojenia samobieżnych armatohaubic M1299 i ciągnionych M777ER.

Produkcja artylerii dalekiego zasięgu była specjalnością arsenału Watervliet od 1883. Priorytetem US Army jest dążenie do zwiększenia naszego potencjału produkcyjnego artylerii dalekiego zasięgu i napędzanie naszych wysiłków modernizacyjnych. Niezbędne jest posiadanie odpowiednich narzędzi do wypełniania zleceń Departamentu Obrony, [modernizacja Big Gun Shop] to ważny krok w realizacji tego celu – powiedział Joseph Turcotte, zastępca dowódcy Watervliet Arsenal.

Arsenał w Watervliet odpowiada za produkcję szerokiej gamy uzbrojenia artyleryjskiego. Do kompetencji zakładu należy produkcja moździerzy M224 kal. 60 mm, M252A1 kal. 81 mm i M121 kal. 120 mm. Ponadto wytwarzane są tutaj 105-mm armaty lotnicze M137, haubice M20A1 kal. 105 mm, haubice M284 i M776 kal. 155 mm, a także armaty M68A4 kal. 105 mm i M256 kal. 120 mm dla czołgów i wozów wsparcia ogniowego.


Drukuj Góra