Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Przebudowa australijskich M113

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 09 września 2019

Wojska Lądowe Australii nawiązały współpracę z BAE Systems w celu opracowania autonomicznych pojazdów bojowych. Pierwszym etapem prac jest przebudowanie dwóch transporterów M113AS4 na pojazdy opcjonalnie załogowe. Staną się one demonstratorami technologii.

Jednym z celów prac jest umożliwienie współpracy pomiędzy ludźmi a maszynami / Zdjęcie: Australian Army

Konwersja transporterów zostanie dokonana w zakładach BAE Systems w  Edynburgu. Prace mają zostać zakończone w październiku. Jeżeli demonstratory technologii otrzymają pozytywną ocenę pojazdy zostaną użyte do dalszych testów, które umożliwią zebranie pierwszych doświadczeń z eksploatacji.

Prace nad lądowymi bezzałogowcami realizowane są w ramach australijskiej Robotic & Autonomous Systems Strategy we współpracy z BAE Systems. Australijczycy zamierzają rozwijać technologię bezzałogowców wieloetapowo, stopniowo zwiększając autonomiczność opracowywanych konstrukcji. W dalszej perspektywie planuje się zastąpienie znacznej części pojazdów załogowych konstrukcjami bezzałogowymi. Program finansowany jest w ramach Next Generation Technologies Fund.

Użycie bezzałogowców bojowych ma pozwolić na redukcję zaangażowania żołnierzy na przyszłym polu walki, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i odciążenie personelu wojskowego. Autonomiczne pojazdy mają znaleźć zastosowanie między innymi w rozpoznaniu i logistyce.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.