Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przebudowa australijskich M113

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 09 września 2019

Wojska Lądowe Australii nawiązały współpracę z BAE Systems w celu opracowania autonomicznych pojazdów bojowych. Pierwszym etapem prac jest przebudowanie dwóch transporterów M113AS4 na pojazdy opcjonalnie załogowe. Staną się one demonstratorami technologii.

Jednym z celów prac jest umożliwienie współpracy pomiędzy ludźmi a maszynami / Zdjęcie: Australian Army

Konwersja transporterów zostanie dokonana w zakładach BAE Systems w  Edynburgu. Prace mają zostać zakończone w październiku. Jeżeli demonstratory technologii otrzymają pozytywną ocenę pojazdy zostaną użyte do dalszych testów, które umożliwią zebranie pierwszych doświadczeń z eksploatacji.

Prace nad lądowymi bezzałogowcami realizowane są w ramach australijskiej Robotic & Autonomous Systems Strategy we współpracy z BAE Systems. Australijczycy zamierzają rozwijać technologię bezzałogowców wieloetapowo, stopniowo zwiększając autonomiczność opracowywanych konstrukcji. W dalszej perspektywie planuje się zastąpienie znacznej części pojazdów załogowych konstrukcjami bezzałogowymi. Program finansowany jest w ramach Next Generation Technologies Fund.

Użycie bezzałogowców bojowych ma pozwolić na redukcję zaangażowania żołnierzy na przyszłym polu walki, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i odciążenie personelu wojskowego. Autonomiczne pojazdy mają znaleźć zastosowanie między innymi w rozpoznaniu i logistyce.


Drukuj Góra